Fauna

Toruk Makto - Fotky

8. února 2010 v 14:00 | Lexii

Thanator

7. února 2010 v 17:08 | Lexii
Thanator je tvor, který žije na Pandoře.
Přestože v mnoha oblastech měsíc musí být ještě prozkoumán, biologové v současné době se domnívají, že je to nejhorší pandorský predátor vůbec. Toto obrovské, silné zvíře podobné panterovi je unikátní ve své schopnosti být pánem nad svým územím a vystrašit i největší a nejdivočejší stvoření Pandory. Dokonce Na'vi kteří jsou proslulí svou odvahu, jsou otřeseni tímto zvířetem. Jeho svalstvo je výrazné a působivé, poskytující výkon pro dlouhé tratě a skoky. Rychlost jeho krku a čelistí můžeme přirovnat ke spoušti fotoaparátu. Kromě zakousnutí, může Thanator dodat i smrtelnou ránu ze své obrněné ocasu. Thanatorovy smysly jsou natolik rozvinuté, že v závislosti na atmosférických podmínkách, může objevit kořist až na třináct kilometrů. Thanator zdá se loví osamoceně a obvykle se nezatoulá mimo jeho území, které má zhruba 300 čtverečních kilometrů. Loví hlavně v noci, ale pokud má velký hlad udělá vyjímku.
Thanator byl tvor, který způsobil, že Jaka Sullyho viděla Neytiri. Všimla si ho běžet od něj a později ho zachránila od Viperwolfů. Neytiri se také spojila s Thanator po tom co umřel její banshee(ikran) v konečném zúčtování mezi lidmi a Na'vi.

Kladivoun

7. února 2010 v 17:04 | Lexii
Hammerhead Titanothere známý také pod jménem kladivoun nepatří mezi nebezpečné druhy. Sice má pancíř a pokud by chtěl ůže se dobře ubránit, ale je většinou mírumilovný pokud ho něco nerozzuří. Pokud se tak stane nemělo by se utíkat nebo střílet to ho naprosto zbaví rozumu. Žere většinou plody nebo rostliny, takže není masozravý. Teď něco k jeho stavbě: má šest nohou, vepředu kladivo něco jako mají žraloci a 2 oči na každé straně hlavy. Žije ve stádech a v rozhodující bitvě o Pandoru zachránily Neytiri, když rozmašírovaly pozemní lidskou jednotku.

Sturmbeest

7. února 2010 v 17:02 | Lexii
Na'vi jméno: Talioang
Výška: 4,5 m
Délka 6 m

Sturmbeesti žijí ve stádech. Jsou společenští a velmi chrání svoje mladé. Jsou územní a svoje teritorium chrání. Když je ale predátor velký, nebo je jich moc často se rozdělí do menších skupin a rozutečou se. Samec je o 15% větší než samice a má větší hřeben kosti na zádech. Mají taky rohy, které jsou na obranu nebo na "soutěže" mezi nimi. Jejich mozek je k poměru těla malý a reagují velice pomalu.
Mají masivní bůvolí tělo a indigo a oranžové zbarvení. Jejich lebka má jeden velký kostnatý rohovitý výsunek nad očima. Výběžky jsou načervenalé nebo oranžové, s rozparky pruhované modré.

Viperwolf

7. února 2010 v 16:59 | Lexii

Na'vi jméno: Nantang
Kůže: černý
Výška: 0,7 m
Délka: 1,5 m
Barva očí: zelený
Jsou neodbytní a protože loví ve skupinách je opravdu těžké se jim ubránit. Možná proto se považují za hodně nebezpečná pandorská zvířata. Mají šest nohou a dlouhý silný trup. Dokáží běžet dlouhé vzdálenosti při hledání kořisti. Mají stejně jako lidi opozici palce což jim umožňujě např. šplhat po stromě. Hodně málo zvířat (včetně horské banshee) se na ně bojí zaútočit kvůli skupinovému lovu.

Toruk

7. února 2010 v 16:56 | Lexii
Na'vi jméno: Toruk
Jméno letce: Toruk Makto
Tomuto obrovskému predátorovi se neříká poslední stín bezdůvodně. Ve vzduchu to je to nejnebezpečnější na co můžete narazit a moc Na'vi na něm nelítá. Jakeovi se to podařilo a tak dokázal, že může vést národ Na'vi. Vědecky je znám jako leonopteryx rex → létající král lev. Měří přibližně 24 metrů a je červeno-žluto černý. Má dvě oči na každé straně hlavy a nemá peří. Na hlavě má velký modrý hřeben. Loví horské banshee.

Pa´ li

7. února 2010 v 16:54 | Lexii
Na'vi jméno: Pa'li
barva: šedá, modré pruhy
velikost: rovná se přibližně velikosti slona

Direhorse vypadající přibližně jako kůň má dlouhý mohutný krk a k tělu poměrně malou hlavou. Na'vi si tato zvířata ochočili a jezdí na nich pomocí spojení, které má na Pandoře každe zvíře. Drehorse však narozdíl od horských banshee mohou svého jezdce měnit ... Rádi pijí šťávu z rostlin:
Když jsou divocí pohybují se ve stádech v lese a živí se kůrou stromů nebo keřů. Mají šest nohou takže když chtějí mohou vyvinout velkou rychlost.

Ikran

7. února 2010 v 16:51 | Lexii
Tento tvor je spolu s Direhorse jeden z dopravních prostředků nebo domácích mazlíčků Na'vi. Jsou různě barevní a každý Ikran létá po celý život jen s jedním Na'vi, tedy s tím kdo ho dokáže ochočit. Svého Ikrana poznáte podle toho, že před vámi neuletí naopak vás bude chtít zabít. Pro tyto 'ptáky' si každý Na'vi musí vylézt do hor Hallelujah a cesta není dvakrát příjemná. Samé liány a podobné věci... Brrr :D Rozpětí křídel má Ikran přibližně 13-14 metrů a nemá peří. Jeho ostré zuby dokážou velmi snadno zabít Na'vi i člověka proto se mu tlama při ochočování svazuje. Svého Ikrana si zamilujete, protože díky spojení mu můžete ve vzduchu poroučet co má dělat a postupně mu můžete dát i jméno.

Hexapede

7. února 2010 v 16:46 | Lexii
Na'vi jméno: Yerik
Kůže: hlavně modrá
Výška: 2 m
Délka: 1,5 m
Barva očí: černá a žlutá

Hexapede je býložravec se kterým se na Pandoře setkáme téměř v každém biomu. Ať už třeba v deštných pralesích, na savaně nebo v horských oblastech. Jsou to nejhezčí a také křehká stvoření Pandory. I když je toto zvíře krásné pro jeho velký výskyt se stalo hlavním pokrmem Na'vi. Hexapede mají šest nohou a podobají se trochu jelenům. Jejich oči jsou široce rozložené a velké. Má podlouhlý čumák a kolem hlavy věnec. Jeho hlava je usazena na dlouhém úzkém krku, který tvoří značnou část z jeho dvoumetrové výšky.

Fan Lizard

7. února 2010 v 16:44 | Lexii
Na první pohled vypadá tento čtyřicetipěticentimetrový živočich neobyčejně obyčejně. Dokud ho ovšem něco nevyruší a on nezačne letět. Jeho nádherná křídla jsou svítící a když letí točí se dokola, takže je to úžasná podívaná pro oko. Je pochopitelné že je tento živočich velice oblíbený zejména mezi mladými Na'vi, kteří obzvláště milují tuto podívanou. Útočníky mnohdy odkládá náhlá změna velikosti (z 45 cm na 1 m) a nebo velice výrazné světelné efekty. Jsou to všežravci a ve filmu patří k jedním z nejoblíbenějších zvířat doktorky Grace Augustinové.

Tapirus

7. února 2010 v 16:42 | Lexii
Barva: hnědá a fialová
Velikost: malý

Toto zvíře je něco jako pandorské prase. Na planetě s perfektními dravci je Tapirus pouhou kořistí a jedním z hlavních jídel na jídelníčku většiny predátorů. To je tak vše co o něm víme, protože ve filmu nebyl stejně jako Sturmbeest. Objevil se v AVATAR: The Game.

Modrofialová příšerka

7. února 2010 v 16:40 | Lexii
Kůže: fialová
Rozpětí křídel: 1,5 m

Tohoto nádherného zvířete jsme si ve filmu mohli všimnout například, když Jake letěl s Grace poprvé na výpravu (tito tvorové létali okolo) a nebo při závěrečné bitvě o Pandoru. Mají průsvitné tesáky, létací membránu, čtyři křídla a jsou velice podobní horským banshee jen jsou o hodně menší a nedá se na nich proto létat. Jsou to všežravci, živí se flórou i faunou. Loví většinou osamoceně, ale někdy se semknou, aby ulovili větší kořist například menšího Hexapede. Jejich snížená mozková kapacita z nich dělá snadnou kořist např. pro Leonopteryxe nebo právě horskou banshee. Jejich páření, které je opravdu hojné však zaručuje stálý výskyt.

 
 

Reklama