Zajímavosti o filmu 2

8. února 2010 v 10:46 | Lexii |  Film
I když ve filmu není nikde oficiálně uvedeno, v jakém roce se odehrává, z videoblogů Jake Sullyho lze vyčíst rok 2154.

Jazyk Navi byl vytvořen lingvistou Paulem Frommerem, kterého si James Cameron najmul, aby vytvořil úplně nový jazyk, který se bude snadno vyslovovat hercům a nebude podobný žádnému existujícímu jazyku. Frommer pro film vymyslel zhruba 500 slov.


Všimli jste si, že Avataři mají pět prstů na rukou i na nohou, zatímco Naviové mají pouze čtyři?

První film Jamese Camerona, ve kterém se objevila Sigourney Weaver od filmu Vetřelci (1986). 23 let dlouhá pauza.

Sam Worthington hrál v posledním Terminátorovi, zatímco James Cameron režíroval první dva díly této filmové ságy.

I když nebyla přesná částka nikdy zveřejněna, spekuluje se o 280 milionech dolarů, jedná se zřejmě o nejdražší film všech dob.

Aby pomohl James Cameron štábu a hercům se lépe připravit na natáčení, vzal je na Havajské ostrovy, kde je nechal tábořit a chodit na túry, aby se vžili co nejlépe do prostředí krásné přírody planety Pandora. Tyto outdoorové aktivity se odehrávaly přes den, noci trávil štáb a herci v hotelu Four Seasons.

Sam Worthington byl pozván na konkurz v době, kdy si procházel ne zrovna úspěšným obdobím svého života, prodal všechen svůj majetek a žil v autě. Dostavil se na konkurz, aniž by věděl, kdo je režisérem filmu nebo o jaký film se vlastně jedná. Uspěl a za týden dostal pozvánku do Hollywoodu.

Film se natáčel 4 měsíce a další rok se pak natáčely chybějící nebo nové scény. Herci museli být tedy v pohotovosti, kdyby bylo potřeba cokoliv dotočit

Cameron používal při natáčení speciální kameru, se kterou se dalo zamířit kamkoliv na zelené plátno a herec viděl alespoň přibližně to, co uvidí později divák, tedy prostředí, ve kterém se momentálně nachází. Herci si tak dovedli lépe představit některé scény a záběry, i když hráli před plátnem.

Na speciálních efektech pracovalo 800 lidí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hanka Reisenauerová Hanka Reisenauerová | 11. prosince 2011 v 23:07 | Reagovat

hi, you know what that language, what are those words? could not have put a table here with those words? please :DD :DDD :))) :) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama